2 Temmuz 2011 Cumartesi

Japonya Beyzbol Ligi Pro Yakyu'da günün sonuçları ve gün değerlendirmesi


1 Temmuz 2011 tarihinde oynanan maçlarda alınan sonuçlar şöyle;

Merkez grubu:

Hansin 10-1 Yokohama

6 takımlı merkez grubunda 3.sıradaki Hansin Yokohama karşısında zorlanmazken Hansin'de Murton ve Hirano etkiliyici oyunları ile göz doldurdular.

Yomiuri 3-5 Chunichi

0.434'lük kazanma yüzdesi ile merkez grupta 4.sırada yer alan Yomiuri 2. sıradaki Chunichi karşısında kendi evinde mağlup olarak taraftarlarına acı bir mağlubiyet tattırdı. Yomiuri'de Sokotomo'nun tek başına çabası yenilgiye engel olamadı. Bu sonucun ardından Yomiuri'de teknik heyette bir görev değişikliği beklendiği sızan haberler arasında.

Hiroshima 1-4 Yakult

1 maç fazlasıyla grupta lider olan Yakult ligin vasat ekiplerinden atom bombası mağduru Hiroshima'yı 4-1 ile geçti. Bahisseverler gözünde 5.5 gol altı bitmesine kesin gözüyle bakılan karşılaşma şüphesiz ki binlerce yatırımcıyı mutlu etti.

Pasifik grubu:

Rakuten 2-0 Lotte

Kısır geçmeye aday dediğimiz maçlardan olan bu karşılaşma bizleri yine yanıltmadı ve 2.5 gol altı sonucuyla bitti. Rakuten bu galibiyet ile düşme hattından kurtulma yolunda rahat bir nefes alırken Lotte Lotto'nun sponsorluğundan gelen maddi güce rağmen ligdeki başarısız grafiğini sürdürdü.

Seibu 2-6 Nippon

Maç eksiği ile ligde son sırada bulunan Seibu maçlarını tamamlamaya başladı ama başarıya henüz ulaşamadı. Sahasında Nippon'dan yediği 6 gol ile mağlup ayrılan Seibu'da olağanüstü genel kurul öncesinde kulübe moral aşılayacak galibiyet maalesef gelmedi. Maçtan sonra Seibu başkanı Sadri Akiyama Şeneriwata'nın "Keşke Nippon daha net gollerle kazansaydı" ifadesine ise bir anlam verilemedi.ORIX 9-3 Softbank

Liglerin tartışmasız 1 numaralı takımı Softbank  ile ORIX'i buluşturan karşılaşmada büyük bir sürpriz oldu ve ev sahibi ORIX 0.691 galibiyet yüzdeli Softbank'ı mağlup ederek günün flaş sonucuna imza attı. ORIX takımında Hessman'ın belki de kariyeri boyunca oynadığı en iyi maçı çıkarması bu sonucun anahtarıydı. Maç sonunda kendisiyle aynı uçakla Ankara'ya döndüğümüzü fark edince ufak bir sohbet de etmiş olduk. Finlandiya doğumlu Türk asıllı Alman Hessman'ın Ankara/Çamlıdere ilçesindeki amcasını görmek üzere buraya geldiğini öğrendik. Kendisinin bir Ankara kulübünde oynamayı düşündüğü de bize gelen haberler arasında.

Hiç yorum yok: